Ako odstrániť zo zeleniny a ovocia rezíduá pesticídov a antifungicídov?

01.01.2016 13:18

Ideálnym zdrojom Vami konzumovanej  zeleniny a ovocia  by mala byť nepochybne Vaša vlastná biozáhradka.  Je však absolútne pochopitelné, že nie každý  má k dispozícii tento zdroj, preto sa neraz musíme uspokojiť s kvalitou, ktorú nám ponúkajú na trhu prítomné jednotlivé hyper-supermarkety. Keďže tam dostupný zelo-voc je neraz zahraničným importom, príslušné plodiny sú  prinajmenšom z dôvodu udržania  dlhšej trvanlivosti oveľa viac vystavené najrôznejším chemickým postrekom.

Ak si teda predsalen zadovážite svoje ovocie alebo zeleninu z nákupných centier, je rozumné uskutočniť ich adekvátnu "očistu" tak, aby ste z nej výrazne eliminovali škodlivé priemyselné chemikálie použité počas ich pestovania / pred ich prevozom. Žiaľ umytie ovocia a zeleniny pod tečúcou vodou štandardne nepostačuje.

Ak si prajete dôkladnejšie očistiť  kúpenú zeleninu / ovocie, ponúkam Vám osvedčený a finančne relatívne málo náročný proces. Jeho súčasťou sú nasledovné kroky:

  1. Naplňte zvolenú  nádobu 3 litrami prefiltrovanej vody.
  2. Danú vodu priveďte do bodu varu, následne ju z ohňa odoberte.
  3. Prisypte do danej vody  300 gramov sóda bikarbóny a nechajte danú vodu úplne vychladnúť.
  4. Do vychladnutej vody v nádobe vložte zvolenú zeleninu alebo ovocie a nechajte ju v nej aspoň pol hodinu odstáť.
  5. Následne ju vyberte a ovocie / zeleninu pod tečúcou vodou dôkladne umyte.
  6. Hotovo! Vo vode nasypenej sóda bikarbónou si všimnete rezíduá  vylúčených antifungicídov a rôznych iných pesticídov.

 

Týmto spôsobom sa Vám podarí eliminovať značnú časť rezíduíí chemikálií a za to sa Vám telo v dlhodobom horizonte bezpochyby poďakuje!